Stonehenge-Ez a körkörösen elhelyzett szikladarabokból készült építmény a napjainkig rejtély maradt.Rengeteg elmélet született,úgy mint:1;Az építmény az őskorban csillagvizsgálásra szolgál.
2;Időszámításra használták az őskorban.
3;Idegen lények űrhajójának a leszálló helye.
4;Áldozati hely,ahol az őskori papok akár emberáldozatokat is végeztek.
5;Sírhely és temetőhely,megemlékezésre szolgáló szentély.
Ezek az elméletek,amiket itt leírtam csak néhány kérdésre mutatnak rá,amely nem ad választ semmire,viszont még rejtélyesebbé teszi a köralakú építményegyüttest.
Stonehengeről már az ókori görögök is tudtak.Már ők is több elméletet állítottak fel.A legnépszerűbb Apolló isten születését és időszakos visszatérését kötik hozzá.Hiszen minden 19. évben visszatér a szigetre(Anglia).Érdekes,hogy ez a visszatérés pont egybeesik a csillagászati jelenséggel,azaz a Nap-Hold együttállásával.
A középkor hajnalán az építményt a druidáknak tulajdonították.
Az 1600-as évektől egyre gyakrabban merül fel a csillagászati építmény lehetősége,mármint hogy abból a célból építették.Hiszen a fekvése északkeleti,ami egybeesik a napkelte helyével,olyankor amikor a leghosszabbak a nappalok.
Egy más elmélet szerint a Holdnak szentelt temlomnak vélték,amit a druidák építettek.
Az 1700-as évek végén,azt az elméletet állítoták fel,hogy az építmény az égítestek mozgásának a megfigyelésérekészült.Ezekben az időszakokban egyre gyakrabban mint csillagászati megfigyelő hely szerepelt.
A későbbi években 1800-as években már az objektum egyes részeinek is figyelmet szenteltek és ezt kutatták.
Az 1900-as években ásatásokat végeztek,aminek a során megállapították(nem megalapozottan),hogy a kövek Bretaigne-ból származnak.1953-ban a műkénéi kapcsolatot vélték felfedezni.1961-ben egy tudós számítógéppel meglepő haladást ér el amikor csillagászati számításokat végez a monolitok vizsgálatával kapcsolatban.
A legújabb vizsgélatok során,feltártak egy őskori falut a közelében amiből tudományos megállapítások készültek.Megállapították,hogy az ősemberek jó egészségnek örvendtek,ám a legtöbbjük fején erőszakos halálra utaló koponyasérülések voltak.Valószínüsíthető az áldozati halál.A további ásatások során,amelyeket Stonehenge-től 4 km-re végeztek igen gazdag kultúrtörténeti anyagra leltek.Edények,ékszerek,íjak és egyébb háztartási dolgok kerültek elő.Valamint csontok.Ezek elemzése során kiderült,hogy a maradványok gazdái honnan származhattak:az egyik valószinűsíthetően helybeli,míg a másik Európa más tájékáról,azaz a svájci Alpok környékéről származhat.
Ezek a kutatások napjaikban is folytatódnak,mert Stonehenge létezése még mindig egy megmagyarázhatalan nagy rejtély.Miel a világörökség része,valószinüleg megmarad unokánknak is,akik a kutatásokat folytathatják.
|